Roboty drogowe / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Kolejne utrudnienia przy budowie układu drogowego dla Galerii Libero. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo będą kolejne utrudnienia w rejonie ulic Kościuszki, Kolejowej i Gen. Jankego w Katowicach. Wykonawca przebudowy drogi wkrótce rozpocznie prace związane z budową tunelu.

Od 17 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku maja trwać prace przy tunelu pod ul. Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania. To ma pozwolić zachować przejezdność ul. Kościuszki, po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu.

Reklama

Zmiany w organizacji ruchu obejmą zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kolejowej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Stalowej.

– Wobec powyższego dojazd od strony ul. 73 Pułku Piechoty do Ligoty będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach – z wykorzystaniem ul. Rzepakowej. Natomiast dodatkowy objazd w kierunku Ligoty poprowadzony zostanie z wykorzystaniem ul. Kłodnickiej, wzdłuż ul. Kolejowej, ul. Kościuszki oraz łącznicą z ul. Rzepakową – informuje katowicki magistrat.

Galeria Libero ma być gotowa wiosną 2018 roku, będzie składał się z ponad 150 sklepów, do tego liczne restauracje, kawiarnie, kino i klub fitness. Powstanie przy centrum handlowym również plac z fontannami, amfiteatrem, skate parkiem, lodowiskiem, miejscami do wypoczynku, gier stacjonarnych i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.