Jacek Paszulewicz / fot. GKS Katowice
Reklama

Jest nowy trener GieKSy. Został nim Jacek Paszulewicz i to pod jego okiem piłkarze rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Nowy trener związał się z klubem kontraktem na rok z możliwością przedłużenia.

Jacek Paszulewicz, urodzony 15 stycznia 1977 r. w Gdyni, karierę sportową rozpoczął w Gdańsku reprezentując miejscową Polonię. W trakcie dwunastu lat profesjonalnej gry, występował także w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Widzewa Łódź, Wisły Kraków i na sam koniec kariery w Górniku Zabrze (sezon 2006/2007). W 107 rozegranych meczach na poziomie Ekstraklasy strzelił 11 bramek.

Reklama

Po zakończeniu gry postanowił spróbować swoich sił na trenerskiej ławce. Najpierw jako trener młodzieży w drużynie Jaguar Gdańsk, a potem w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk. Następnie zbierał doświadczenie w pierwszoligowej wówczas Flocie Świnoujście. Natomiast w latach 2013-2015 pomagał jako asystent trenerom Tomaszowi Kafarskiemu i Dariuszowi Kubickiemu w Olimpii Grudziądz. W międzyczasie pełnił funkcję dyrektora akademii klubu. W listopadzie 2015 r. otrzymał szansę samodzielnego prowadzenia drużyny Olimpii.

W ostatnich dwóch sezonach Nice 1 ligi trener Paszulewicz dał się poznać jako ekspert od zdobywania punktów wiosną. W rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 Olimpia Grudziądz wywalczyła 28 punktów i była gorsza tylko od Arki Gdynia. Dzięki temu klub uratował się przed spadkiem. Rok później grudziądzanie skończyli drugą część sezonu z dorobkiem 35 punktów, najlepszym w lidze. Warto także odnotować, że Olimpia była na pierwszym miejscu w tabeli Pro Junior System w sezonie 2016/2017 Nice 1 ligi. System nagradza zespoły, które osiągają sukcesy grając młodymi zawodnikami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.