Automatyka Gdańsk jest drużyną, która najbardziej leży GieKSie w tym sezonie. Wcześniejsze mecze obu drużyn kończyły się wynikami 8:1 i 6:1 dla katowiczan. Dzisiaj w Gdańsku Trójkolorowi strzelili rywalom aż pięć bramek, tracąc zaledwie jedną.

W pierwszych kilku minutach meczu przewaga należała do gospodarzy. Później jednak inicjatywę przejęli katowiczanie, którzy po golach Dusana Devecka i Bartosza Fraszko z rzutu karnego objęli prowadzenie 2:0.

Na początku drugiej tercji Automatyka wykorzystała grę w przewadze 5:3 i strzeliła kontaktowego gola. Później katowiczanie jeszcze raz bronili w trójkę, tym razem udało im się jednak zachować czyste konto. Tuż przed zejściem do szatni trzecią bramkę dla naszej drużyny strzelił Grof i po czterdziestu minutach było 3:1.

W trzeciej tercji długo utrzymywała się dwubramkowa przewaga gości. W końcówce gdańszczanie wycofali bramkarza, za co zostali ukarani bramkami zdobytymi przez Rohtla i Majocha. Ostatecznie GieKSa po raz trzeci rozprawiła się z Automatyką, tym razem w stosunku 5:1.

MH Automatyka Gdańsk – TAURON KH GKS Katowice 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Bramki: Vitek – Devecka, Fraszko, Grof, Rohtla, Majoch

MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky (Witkowski) – Bilcik, Maciejewski, Steber, Polodna, Vitek – Lehmann, Mund, Adam, Stasiewicz, Samusienko – Dolny, Wysocki, Szczerbakow, Pesta, Marzec – Kantor, Różycki, Rompkowski, Wrycza.

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Strzyżowski – Martinka, Devecka, Wronka, Fraszko, Malasiński – Grof, Nowak, Dalidowicz, Sawicki, Nahunko – Krawczyk, Maciej Rybak, Michał Rybak, Majoch.