Urząd Miata Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy dzielnicy Dąbrówka Mała protestują przeciwko planom budowy nowej stacji benzynowej oraz myjni ręcznej. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana na terenie zielonym w pobliżu ronda ks. J. Pawlika. Co ciekawe prywatny inwestor chciałby zbudować stację na terenie, który należy do miasta Katowice.

Chodzi o teren w rejonie ronda ks. Jerzego Pawlika w zachodniej części Dąbrówki Małej, na rogu ulic Siemianowickiej i Wiertniczej (w kierunku Siemianowic Śląskich). Właścicielem terenu jest miasto Katowice. W ostatnim czasie Spółka Terrabud PL Sp. Z o.o. wystąpiła z wnioskiem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa stacji paliw płynnych i gazu LPG z wiatą dystrybutorową , myjni ręcznej dwustanowiskowej i myjni automatycznej oraz obiektów towarzyszących”.

Reklama

Mieszkańcy tej części dzielnicy sprzeciwiają się budowie stacji benzynowej. O sprawie wie już rada dzielnicy. Interpelacje do prezydenta Krupy wystosował także radny miejski Bartosz Wydra z klubu PiS.

Proszę o udzielenie informacji czy miasto zmierza przeznaczyć w/w nieruchomości pod przedmiotową inwestycję? Jakie są plany miasta względem tych terenów? czy spółka Terrabud PL uzgadniała z Urzędem Miasta Katowice w jakiejkolwiek formie zamiar przeprowadzenia w/w inwestycji. Nadmieniam jednocześnie, iż okoliczni mieszkańcy są zdecydowanie przeciwni tym planom i z przerażeniem przyjęli informację o toczącym się postępowaniu środowiskowym – napisał w interpelacji Bartosz Wydra do prezydenta Katowic.

Władze Katowic obecnie analizują sprawę, mają niespełna miesiąc na odniesienie się do niej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 30 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.