Jeden z zatrzymanych / fot. Policja
Reklama

Wysyłkowo sprzedawali dopalacze i narkotyki. To był wynik kilkunastomiesięcznej współpracy funkcjonariuszy katowickiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Śląskiej Straży Granicznej. Udało się rozbić  grupę przestępczą, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków i dopalaczy. W sumie w sprawie zatrzymano pięć osób, cztery zostały tymczasowo aresztowane.

Mundurowi weszli do pięciu mieszkań w powiecie częstochowskim, zatrzymano 5 osób w wieku od 28 do 47 lat. W trakcie akcji użyto specjalnie wyszkolonego psa.

Reklama

– Nad przestępczą szajką wspólnie policjanci i pogranicznicy pracowali  od kilkunastu miesięcy – informuje Aleksandra Nowara rzecznik śląskiej policji. – Od początku prowadzonej sprawy mundurowi zabezpieczyli kilkanaście kilogramów dopalaczy i narkotyków Z zabezpieczonych środków można by przygotować około 5 tysięcy działek marihuany, oraz około 100 tysięcy porcji innych środków odurzających m.in. mefedronu, pentedronu, 3MMC, 4 MMC, bufedronu – dodaje.

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Cała piątka usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, a także zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

To jednak nie wszystko, dwie osoby usłyszały zarzuty prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.