Faworyzowany GKS Katowice w meczu rozegranym na Jantorze pewnie pokonał Naprzód Janów 9:3.

Choć zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, po dziesięciu minutach to Naprzód prowadził 2:0. Pierwszą bramkę uzyskał w 8. min. Charousek, wykorzystując grę w przewadze. Chwilę później, po strzale Jarosa, było już 2:0 dla gospodarzy. Kibice z Janowa nie ciszyli się jednak długo z prowadzenia swojej drużyny. W 11. i 12. min. krążek w siatce umieścili kolejno Strzyżowski i Sawicki i do przerwy wynik meczu brzmiał 2:2.

Druga i trzecia tercja to już zdecydowana przewaga Trójkolorowych. Kolejne gole dla GieKSy dołożyli Rohtl (2), Wanacki, Malasiński, Krawczyk, Martinka i ponownie Strzyżowski. Naprzód odpowiedział jedynie trafieniem Kulika i pojedynek skończył się ostatecznie wysoką wygraną GKS-u.

Jedyną złą wiadomością dla gości jest kontuzja Mikołaja Łopuskiego, której doznał jeszcze w pierwszej tercji spotkania.

Anteo Naprzód Janów – Tauron KH GKS Katowice 3:9 (2:2, 1:3. 0:4)

Anteo Naprzód Janów: Niemczyk (Elżbieciak) – K. Charousek, Musioł, Indra, J. Charousek, Adamus – Potehin, Żywiołek, Stokłosa, Seda,Rajski – Kosakowski, Kurz, Stachura, Słodczyk, Jaros – Sarna, Kuli, Sroka, Pohl, Piper.

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski – Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.