Marcin Krupa, Beata Netz, Artur Rojek i Miłosz Borycki / fot. UM Katowice

Prezydent miasta Katowice wręczył nagrody w dziedzinie kultury. Te są przyznawane od 1984 roku za: „wybitne osiągnięcia artystyczne oraz organizacyjne, mające wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w mieście”. Kto i jakiej wysokości nagrody otrzymał?

– Nagrody te mają w Katowicach wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że ich wręczanie jest co roku jednym z kluczowych momentów obchodów urodzin miasta. Ważniejsza jest ich wymowa w sferze symbolicznej, honorujemy bowiem ludzi, którzy w twórczy sposób zmieniają oblicze Katowic. Wśród długiej listy laureatów są najwybitniejsze postaci polskiej kultury. Nie inaczej jest i w tym roku.Dzisiejsze nagrody dla Beaty Netz, Artura Rojka i MIUOSHa są podziękowaniem za ich wkład w rozwój miasta. Fakt, że tak wspaniali ludzie wiążą swoje życie i twórczość z naszą metropolią, napawa dumą wszystkich mieszkańców – mówi prezydent Marcin Krupa.

Nagrody w kwocie 10 tys. zł brutto każda wręczono:

Arturowi Rojkowi  – wybitnemu muzykowi, autorowi tekstów i utworów muzycznych, z których niemal każdy można nazwać przebojem, pomysłodawcy i dyrektorowi artystycznemu OFF Festivalu – muzycznego  przedsięwzięcia  o międzynarodowej randze, wspierającego ideę Miasta Muzyki.

Beacie Netz – za całokształt działalności filmowej i dziennikarskiej, w której z pasją oddaje najpiękniejsze i najciekawsze detale kultury Śląska; w niebanalnej formie prezentuje historie życia i twórczości wybitnych śląskich artystów.

Miłoszowi Boryckiemu – znanemu publiczności jako Miuosh, ważnej postaci polskiej sceny rap, którego twórczość swój autentyzm i świeżość  zawdzięcza silnemu związkowi ze Śląskiem, jego tradycjami muzycznymi  i życiem codziennym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 20 =