Dzisiaj w ramach „Narodowego czytania” w Katowicach odbędzie się czytanie tekstu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wyspiańskiego czytać będą pracownicy Teatru Śląskiego pod okiem dramaturga Artura Pałygi.

Warto przyłączyć się do społecznego czytania. Poniżej program całego dzisiejszego wydarzenia.

PROGRAM:

10.30-14.00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy

Pod okiem Stańczyka – happening czytelniczy, czytanie fragmentów „Wesela” w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego i gości. Do tego warsztaty literackie i artystyczne, wystawa, loteria książkowa, gry, konkursy i zabawy dla dzieci oraz projekcja „Wesela” w reż. A. Wajdy.

17.00 – Teatr Śląski, Plac Teatralny

Bez skrótów– społeczne czytanie całości tekstu dramatycznego „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Pracownicy Teatru Śląskiego pod okiem dramaturga Artura Pałygi będą czytać dramat Wyspiańskiego – zachęcamy do przyłączenia się i wspólnej lektury przed katowickim teatrem.
21.00 – Instytucja Filmowa Silesia Film, Plac Teatralny

W ramach narodowego czytania odbędzie się także projekcja filmu „Demon” (2015) w reż. Marcina Wrony. Filmowe dzieło, w którym motyw wesela staje się pretekstem do dyskusji na temat ludzi, narodów i skrywanych wzajemnie mrocznych tajemnic. Produkcję polsko-izraelskiego filmu wsparł Śląski Fundusz Filmowy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 × 6 =