Letnie Kino Plenerowe na osiedlu Witosa / fot. Paweł Kowalski

W Katowicach rusza Letnie Kino Osiedlowe i potrwa do środy. Pierwszy seans na osiedlu Witosa już dzisiaj, będą też animacje dla najmłodszych. Jakie filmy będą wyświetlane? 

Wielki ekran pojawi się na Placu św. Herberta, pierwsze seans już dzisiaj o godzinie 20.00 będzie można zobaczyć „Nic Śmiesznego”. We wtorek „Dzień Świra”, a ostatniego dnia będzie można zobaczyć „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. (zwiastuny poniżej).

– Mimo braku miejskiego domu kultury na brak kultury na Os. Witosa nie można narzekać. To wszystko dzięki finansowemu wsparciu miasta, które docenia i dowartościowuje inicjatywy samych mieszkańców, zrzeszonych w Związku Górnośląskim, który po raz drugi podejmuje się tej inicjatywy – mówi Krzysztof Kraus, pomysłodawca i koordynator imprezy, a zarazem Przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej nr 8 Osiedle Witosa. – To kapitalne uczucie – oglądać filmy na wielkim ekranie razem z sąsiadami. Zapraszam wszystkich serdecznie. To idealny pomysł na ostatnie dni sierpnia – dodaje.

Początek każdej projekcji 20:30. Od 18:30 do 20:30 zaplanowano animacje dla dzieci. W zeszłym roku w oglądaniu filmów na osiedlu Witosa wzięło udział około 300 osób.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 × 22 =