Urząd Miasta Katowice / fot. AM
Reklama

Prawie 100 projektów nie przeszło weryfikacji w Budżecie Obywatelskim wynika z opublikowanych wyników weryfikacji. Na 255 projektów pozytywnie zaopiniowanych można będzie głosować drogą elektroniczną od 11-24 września.

Mieszkańcy chcą w dużej mierze rzeczy, o które miasto powinno zadbać samo z siebie jak poprawa bezpieczeństwa. Wśród zgłoszonych projektów jest rozbudowa systemu monitoringu miejskiego, modernizacje i budowy placów zabaw, wykonanie oświetlenia, remont chodnika czy drogi osiedlowej.  Do tego pojawiło się wiele projektów odnośnie doposażenia filii biblioteki miejskiej w nowe wydawnictwa.

Reklama

– Łącznie spośród 350 projektów do głosowania zakwalifikowano 255 – tj. blisko 73%, z czego 232 to zadania lokalne, a 23 ogólnomiejskie. Weryfikacji nie przeszło 80 zadań lokalnych (w tym 8ze względów formalnych) i 12 ogólnomiejskich (w tym jedno ze względów formalnych). Trzy projekty zostały włączone do innych wniosków poprzez połączenie zadań – mówi Ewa Biskupska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

W tym roku mieszkańcy zdecydują na co wydać 24,5 mln złotych.

– Otrzymaliśmy wiele ciekawych i dobrze przygotowanych wniosków. To pokazuje, że mieszkańcy bardzo dobrze wiedzą, co jest potrzebne w ich otoczeniu. Mam nadzieję, że poprzez liczny udział w głosowaniu mieszkańcy pokażą, że zależy im na realnym wpływaniu na swoje społeczności lokalne – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa i przypomina, że katowicki budżet obywatelski jest największy w Polsce per capita wśród miast wojewódzkich.

Wśród projektów ogólnomiejskich jest zakup średniego samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szopienicach (900 tys. zł), OSP w Dąbrówce Małej chce natomiast kupić odpowiednio wyposażonego quada do prowadzenia działań poszukiwawczych w trudno dostępnym terenie leśnym, (76 tys. zł). Kolejne projekty to m.in. budowa sztucznego lodowiska na terenie Parku Mruckowskiego (ponad 1,5 mln zł), modernizacja boisk przy szkołach, budowa placu zabaw przy oddziale Żłobka Miejskiego (295 tys. zł), budowa inteligentnej sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Tartacznej i Szarych Szeregów w dzielnicy Murcki (550 tys. zł), powstanie stacji rowerowej przy ulicy Bankowej (50 tys. zł). Za ponad 480 tys. zł zgłoszono projekt Zielona Warszawska, który zakłada usytuowanie dodatkowej zieleni na ulicy.

Najdroższym zgłoszonym projektem jest „Rozbudowa Stanicy 10 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Katowicach – Szopienicach. Bezpieczna Przystań dla mieszkańców Katowic”. Ma kosztować przeszło 3,1 mln zł.

Pozytywnie zweryfikowane projekty lokalne znajdziecie tutaj. Natomiast projekty ogólnomiejskie znajdziecie tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.