Reklama

Kojotki ogłaszają nabór: Żeńska Drużyna hokejowa KOJOTKI Naprzód Janów ogłasza nabór do kadry, która będzie stanowiła o przyszłości kobiecych drużyn hokejowych w Polsce.

„Niektórzy się z nas śmiali… Niektórzy pukali się w czoło, kiedy dowiedzieli się, że chcemy w naszej okolicy założyć klub hokeja dla dziewcząt. Teraz chyba im nie jest do śmiechu, bo nasz pomysł wypalił, i to jak!” – tak o klubie napisała na profilu facebokowym, założycielka żeńskiego klubu i stowarzyszenia, prezes Anna Rehlich.

Reklama

Udało nam się porozmawiać z Anna Rehlich w związku ze zbliżającym się naborem.

Ewa Waszut: Kojotki jest pierwszym klubem hokejowym w Polsce, w którym dziewczynki i dziewczyny trenują na taką skalę i co ważne… przeciwko drużynom chłopców.

Anna Rehlich: Ci, którzy nie wierzyli w nasz sukces, i w ogóle w powstanie drużyn używali argumentu o możliwej brutalności. Mylili się i bardzo się zdziwili. Jest sport i jest rywalizacja. Każda z drużyn wie, że musi przestrzegać reguł gry.

Ewa Waszut: I były podobno także argumenty za tworzeniem mieszanych drużyn…

Anna Rehlich: Tak, ale nie chciałam tworzyć mieszanych drużyn między innymi z bardzo ważnego powodu: w drużynie bardzo ważnym elementem jest „element szatni” – bardzo ważna integracja drużyny. Gdy drużyny były mieszane, dziewczyny powoli rezygnowały. Nie miały tego co mają chłopcy, tego wzmocnienia, że jesteśmy razem, nie tylko na lodzie.

Ewa Waszut: Dlaczego warto zachęcać dziewczyny?

Anna Rehlich: Warto zachęcić swoją córkę, wnuczkę, siostrę, kuzynkę… ponieważ gra w hokeja uczy współpracy, samodyscypliny, konsekwencji, zapewnia stałą dawkę ruchu. Dla dziewczyn ważne jest współdziałanie w grupie, w drużynie i co bardzo ważne dla młodych kobiet: dowartościowuje, uczy hartu ducha, otwartości. Dziewczyny nawiązują przyjaźnie, wzmacniają osobowość, nawiązują wiele kontaktów, uczą się polegać na sobie, współpracy z innymi dziewczynami.

„Kojotki” czyli klub hokeja na lodzie dla kobiet Naprzód Janów Katowice powstał w lipcu 2015 r. i wtedy też, został wpisany do ewidencji klubów sportowych miasta Katowice. Klub powstał z inicjatywy sympatyków hokeja pragnących zachęcić młode dziewczęta do uprawiania sportu i propagowania gry w hokeja na lodzie. Organizatorom zależy na tworzeniu miejsca przyjacielskiego, w którym uczestnicy zyskują wiedzę sportową i przyjemnie spędzają czas.

Trenningi składają się z dwóch części: jazdy na łyżwach i ogólnorozwojowych zajęć gimnastycznych. Taki trening pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu: wszechstronną sprawność fizyczną i dobrą koordynację ruchową. Organizatorzy oczekują: zaangażowania i uśmiechu, nie oczekują natomiast sprawnej jazdy na łyżwach czy znajomości reguł gry w hokeja; podkreślają i zachęcają: od tego są te zajęcia.

Terminy naboru:
Od dziś, poniedziałku, 21 sierpnia do 24 sierpnia 2017, w godzinach 16.00-17.00,
Lodowisko Jantor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, ul. Nałkowskiej 11 (Katowice Nikiszowiec)

Organizatorzy zapraszają dziewczyny w wieku: od 5 do 16 lat (od rocznika 2012 wzwyż) do następujących drużyn: mini hokej (od 5 do 8 roku życia), mikrusy (od 9 do 12 roku życia) oraz do żaczki starsze (od 13 roku życia).

Dziewczyny powinny mieć ze sobą łyżwy i kask (nie musi być koniecznie hokejowy) i rękawice, mile widziane także ochraniacze.

Treningi, tak jak w poprzednim sezonie, odbywają się 2 do 3 razy w tygodniu.

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.