foto: Flaga Hiszpanii / foto: Efraimstochter

Już w przyszłym tygodniu na 3 dni katowicki klub Namaste zamieni się w kawałek Hiszpanii. Wszystko za sprawą wolontariuszy Stowarzyszenia Bona Fides, którzy organizują dni kultury hiszpańskiej.

Wolontariusze przebywający w Katowicach na programie Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Aktywności Obywatelskiej Bona Fides organizują dni kultury hiszpańskiej. W dniach 16, 17, 20 sierpnia katowicki klub podróżników Namaste zamieni się miejsce pełne języka rodem z powieści o Don Kichocie. – W ramach swojego wolontariatu nasi hiszpańscy goście zdecydowali się podzielić swoją kulturą z mieszkańcami Katowic. Uznali, że dobrym pomysłem będzie zorganizowanie wydarzenia, podczas którego miejsce będą miały nie tylko prelekcje na temat kraju z którego pochodzą, ale także przedstawione zostaną liczne gry i zabawy, które są popularne w ich kraju – mówi Aleksandra Skrabel, koordynatorka działań wolontariuszy w Bona Fides

Co czeka na gości dni kultury hiszpańskiej?

Reklama

Dla osób ciekawych hiszpańskiej kultury organizatorzy przygotowali między innymi turniej gry w parchis (gra planszowa podobna do Chińczyka), oraz pokaz hiszpańskich tańców, do których chcą zaprosić wszystkich odwiedzających klub Namaste. Jak zaznaczają sami wolontariusze, wydarzenie to będzie także świetną okazją do podszlifowania języka hiszpańskiego. – Nie ważne na jakim poziomie zaawansowania jesteś i czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z tym językiem. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz konwersacje dostosowane do twoich potrzeb – zapewnia Rebeca Caseda Calvache, wolontariuszka EVS organizująca dni kultury hiszpańskiej. Dla osób poszukujących kulinarnych wrażeń będzie przygotowana specjalna degustacja narodowych dań.

Gdzie i kiedy?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i będzie miał miejsce w Klubie Podróżników Namaste znajdującym się przy ul. Sobieskiego 26 w Katowicach. Start o godz. 18.00 – 16 sierpnia (środa). Szczegółowa rozpiska wydarzeń można znaleźć na stronie wydarzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 × 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.