foto: GKS Katowice

Piłkarze GieKSy będą szkolili nie tylko swoje umiejętności piłkarskie, ale i umysły. Katowiczanie rozpoczęli współpracę z coachem sportowym Ewą Stellmach.

GKS Katowice rozpoczął współpracę z trenerem mentalnym i coachem sportowym Ewą Stellmach. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz psychologii w ŚWSZ w Katowicach jest certyfikowanym coachem międzynarodowych organizacji coachingowych ICF oraz Noble Manhattan Coaching & IIC London. Ewa Stellmach, była siatkarka i trenerka w tej dyscyplinie, ma w swoim dorobku zawodowym współpracę m.in. z zawodnikami i trenerami piłki nożnej, siatkówki, hokeja na trawie, lekkoatletyki, kajakarstwa, czy judo. Obecnie jest trenerem mentalnym reprezentacji Polski w short tracku oraz w gimnastyce sportowej kobiet.

Reklama

Na jej fachową wiedzę i doświadczenie mogą od teraz liczyć także piłkarze GieKSy, za którymi już pierwsze spotkanie z trenerem mentalnym. To początek całego cyklu zindywidualizowanych zajęć. – Trening mentalny to trening umysłu, szkolenie tych cech, które nie tylko sportowcowi, ale każdemu człowiekowi są potrzebne do tego, by osiągnąć sukces. Na boisku zawodnicy szkolą swoje umiejętności piłkarskie. W treningu mentalnym skupiamy się nad tym, co związane z cechami wolicjonalnymi i mentalnością zwycięzcy – pewnością, wiarą w siebie, umiejętnością koncentracji, czy zaangażowaniem – podkreśla Stellmach.

Najbliższy mecz GKS rozegra już jutro na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice. Kibice będą mogli więc zobaczyć na własne oczy czy pierwsze spotkanie z coachem przyniosło efekty, czy nie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 × 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.