Drużyna Dentim Clinic Katowice / fot. Dentim Clinic

Drużyna z Katowic grająca w minifutbol może zostać mistrzem Europy w tej odmianie piłki nożnej. Zespół już wywalczył dla siebie Puchar Katowic i Puchar Polski. Teraz otwarła się przed nim szansa, aby reprezentować Polskę w walce o tytuł mistrza starego kontynentu, podczas organizowanych w Słowenii zawodów EMF Ligi Mistrzów. Przeszkodą w wyjeździe mogą stać się jednak pieniądze. Piłkarze apelują o wsparcie piłkarskich kibiców.

Jest szansa na mistrzostwo!

Chociaż minifutbol nie jest w Polsce tak popularny i znany jak tradycyjny futbol, to już wkrótce może znaleźć się na ustach wszystkich kibiców nad Wisłą.

Reklama

Wszystko za sprawą 6-osobowej drużyny piłkarskiej Dentim Clinic Katowice. Ekipa w tym roku nie miała sobie równych. Zespół zaliczył 14 meczy ligowych strzelając w sumie 149 bramek w rozgrywkach ligi minifutbolu, ostatecznie zdobywając – najpierw Final Eight Puchar Katowic, a w lipcu podczas turnieju w Warszawie Fortuna Puchar Polski Playarena 2017 – pierwszy w rękach piłkarzy ze Śląska!

To właśnie dzięki temu ostatniemu zwycięstwu, zespół ma teraz spore szanse na tytuł mistrza Europy. Już 7-10 września w słoweńskim Terme Čatež zorganizowane zostaną kolejne rozgrywki EMF Ligii Mistrzów. Zmierzą się w nich najlepsze, sześcioosobowe drużyny z całej Europy – w sumie ponad 80 drużyn z całego kontynentu! Start zespołu z Katowic wisi jednak na włosku. Zawodnikom brakuje pieniędzy na wyjazd.

Drużyna zbiera na wyjazd

Żeby wziąć udział w mistrzostwach drużyna musi samodzielnie opłacić m.in. przejazd na rozgrywki, kierowcę autokaru, fizjoterapeutę, trenera, wyżywienie (obiad, kolację) i napoje izotoniczne. Piłkarze się jednak nie poddają i nie rezygnują z marzenia. Już rozpoczęli zbiórkę przez portal PolakPotrafi.pl. Cel? 15,2 tys. złotych. Do pomocy może przyłączyć się każdy!

– Liczymy na fanów piłki nożnej i kibiców! Mamy już jednego sponsora, sami też robimy zbiórkę wśród znajomych, ale start w takich zawodach to znacznie większy wydatek, niż środki jakie do tej pory zebraliśmy. Jesteśmy jednak zdeterminowani i gotowi godnie reprezentować Polskę. Dla każdego z chłopaków start w Lidze Mistrzów to okazja, żeby pokazać swoje umiejętności na arenie międzynarodowej i zmierzyć się z najlepszymi w Europie. Dlatego nie chcemy zmarnować wywalczonej szansy na mistrzostwo – Marek Rosiński, kapitan drużyny Dentim Clinic Katowice.

Ta zdaniem kapitana jest spora. – Nasza kadra to zawodnicy na co dzień grający w śląskich klubach III i IV ligi m.in. Szombierki Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry czy Podlesianka Katowice. Chłopaki wiedzą więc, jak ważna jest ciężka praca w drodze po zwycięstwo. Treningi do mistrzostw już trwają. Rozpoczęliśmy je w lipcu zaraz po powrocie z Pucharu Polski. Cała drużyna jest w świetnej formie. Ostatnie zwycięstwa i zdobyte puchary tylko zaostrzyły nasz apetyt na walkę o kolejny tytuł – zapewnia kapitan.

W zbiórce piłkarzom można pomóc wchodzą na portal PolakPotrafi.pl i odnajdując w zakładce sport projekt „Reprezentujemy Polskę podczas Ligii Mistrzów”. Pieniądze można wpłacać poprzez portal.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.