Sarna w wodzie / fot. Policja

Policjanci z Katowic uratowali przed utonięciem….sarnę: Policjanci z Oddziału Prewencji w Katowicach mają nie lada akcję ratunkową na swoim koncie. Uratowali przed utonięciem sarnę. Zwierzę było wycieńczone.   

Do nietypowej akcji ratunkowej doszło na zbiorniku Pogoria IV w ostatnią sobotę. Rejon zbiornika patrolowali katowiccy policjanci. W pewnym momencie mundurowi usłyszeli dziwne dźwięki dochodzące z środka zbiornika oraz gwałtowny ruchu wody. Natychmiast udali się z pomocą. Potrzebującą pomocy okazała się sarna.

Reklama

– Pływała w kółko, wydając nietypowe odgłosy i co chwilę cała zanurzała się pod wodę. Padający deszcz i porywy wiatru utrudniały prowadzenie akcji ratunkowej. Po kilku próbach policjantom udało się chwycić sarnę za kark i grzbiet. W ten sposób, przez około 30 minut, holowali zwierzę do linii brzegowej – informuje policja.

Sarna podczas „holowania” do linii brzegowej była bardzo spokojna. Następnie sama o własnych siłach odeszła do lasu. Była to sytuacja, z którą do tej pory nie spotkali się mundurowi.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 8 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.