Protest przed Sądem Okręgowym w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Dzisiaj ponownie protest przed Sądem Okręgowym w Katowicach. To już trzecia manifestacja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji. Ponownie pojawi się Łańcuch Światła.

Dzisiaj o godzinie 21.00 na ulicy Francuskiej 38 ponownie zbiorą się mieszkańcy Katowic niezadowoleni z prac nad zmianami w systemie wymiaru sprawiedliwości. Zebrani ponownie utworzą tzw. Łańcuch Światła. Tym razem ma to być: „Protest przeciwko haniebnej ustawie PiS-u o Sądzie Najwyższym”.

Reklama

Podczas wtorkowej manifestacji na ulicy Francuskiej pojawiło się kilkaset osób, które obawiały się wprowadzenia ustroju totalitarnego, a także utraty niezależności sądownictwa wobec polityków.

– Wymiar sprawiedliwości to jest takie drzewo. To jest wielkie stare drzewo, pod którego gałęziami możecie się ukryć. Możecie się ukryć przed polityką, przed gradem burzą, przed niesprawiedliwością. Z tego drzewa czasem mogą spaść jakieś konary, gałęzie czasem nawet robaki. Nie jesteśmy doskonali, jesteśmy ludźmi – przekonywał wtedy Jarosław Gwizdak sędzia z Katowic. – Nie damy sobie wmówić, że jesteśmy komunistami, nie damy sobie wmówić, że jest to zmiana na lepsze, bo zmiana na lepsze tego co może być w sądach, to jest najprostsza zmiana. To jest to żebyście państwo mogli się z nami komunikować mailem, żebyście państwo mieli w sądzie ksero – dodał.

Posłuchajcie co powiedzieli nam mieszkańcy Katowic:

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 × 26 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.