Mieszkaniec Katowic wpadł. Chciał wyłudzić 100 tys. zł podając się za policjanta: Wpadł 64-latek z Katowic, który chciał oszukać starszą kobietę. Ta miała uratować swoją córkę przed więzieniem płacąc mu 100 tys. zł. 82-latka nie dała się oszukać. Mężczyzna wpadł w Gliwicach policjanci mają już dowody, że działał również na terenie Katowic.

Do mieszkanki Gliwic zgłosił się „policjant”, który poinformował 82-latkę, że jej córka popełniła przestępstwo i grozi jej więzienie.

Reklama

– Policjant” zaproponował 82-latce „wykupienie win” córki za… 130 tys. zł. Gliwiczanka negocjowała cenę, zgadzając się ostatecznie na 100 tys. Poprosiła jednak o czas na zgromadzenie gotówki. W tym czasie seniorka zawiadomiła policjantów – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Mundurowi zastawili pułapkę na pseudo policjanta. Oszust został zatrzymany. Okazał się nim 64-latek z Katowic. Policja już ma dowody na to, że działał na terenie Katowic i Opola. Sprawa jest rozwojowa.

Niestety, nie wszystkie tego typu historie mają szczęśliwe zakończenie. 86-letnia gliwiczanka padła ofiarą wyłudzenia na „wnuczka”, który zadzwonił do niej, że potrzebuje pieniędzy. Wydała jego rzekomemu posłańcowi 25 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.