Dziuba w jezdni / fot. mat. pras.

Dzisiaj zostanie tymczasowo załatana dziura, która powstała w środę na al. Roździeńskiego przy zjeździe do znajdujących się tam sklepów. Powodem uszkodzenia jezdni prawdopodobnie była awaria studni burzowej lub kanalizacyjnej. Dzisiaj dziura zostanie tymczasowo załatana i w weekend będzie już przejezdna, utrudnienia jednak pojawią się w przyszłym tygodniu i to spore.

Od poniedziałku problemy z dojazdem do znajdujących się tam sklepów będą mieli kierowcy. Prace remontowe zaplanowano od 22-26 maja, w ich trakcie zamknięta będzie droga zapewniająca dojazd do Magazynu IKEA i CH Agata spod wiaduktu na Al. Roździeńskiego, a w rejonie prac pojawi się sygnalizacja świetlna.

To jednak nie wszystko, ponieważ prawdopodobnie 26.05 – zależnie od tempa prac – na jeden dzień zamknięta zostanie estakada (tzw. „ślimak”), która umożliwia wjazd na górny parking IKEA.

Zmiany organizacji ruchu

Na kierowców czekać będą objazdy. Jakie? Jadący z kierunku Katowic powinni skorzystać z ulicy Techników. Aby do niej dojechać od strony Katowic należy zjeżdżając z al. Roździeńskiego, zamiast skręcić w lewo pod wiadukt,  kierować się cały czas prosto, mijając m.in. centrum handlowe i salony samochodowe. Następnie zgodnie z biegiem jezdni skręcić w lewo pod wiadukt i po kilkuset metrach skręcić w lewo, w prowadzącą do celu ulicę Techników.

Skorzystanie z trasy ulicą Techników usprawni także powrót do Katowic i Sosnowca. Wyjazd ze sklepu IKEA będzie możliwy z ul. Szwedzkiej i od strony Parku Handlowego RAWA. Opuszczając parking kierowcy powinni skręcić od razu w ul. Techników.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 × 20 =