Andreja Prokić / foto: GKS Katowice

GKS Katowice pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Andreja Prokić.

Od początku spotkania przewagę na boisku uzyskała GieKSa, która już w 6. min. objęła prowadzenie. Strzelcem bramki został będący ostatnio w wysokiej formie strzeleckiej Andreja Prokić. Szybko zdobyty gol dodał tylko skrzydeł Trójkolorowym, którzy nadal zagrażali bramce rywala. Już w 13. min. mogło być 2:0 dla GKS-u, ale sędzia nie uznał bramki Czerwińskiego, odgwizdując pozycję spaloną. Choć później lepiej grający katowiczanie stworzyli jeszcze kilka ciekawych sytuacji, nie udało im się jednak pokonać Misztala.

Po zmianie stron GieKSa znowu zepchnęła Pogoń do defensywy. Dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia marnowali jednak kolejno Abramowicz, Prokić i Lebedyński. Mogło się to zemścić w końcówce spotkania, kiedy odważniej zaatakowali gospodarze. Na szczęście nie udało im się pokonać Nowaka i GKS ostatecznie pokonał Pogoń Siedlce 1:0 i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Pogoń Siedlce – GKS Katowice 0:1 (0:1)

Bramka: Prokić

Pogoń Siedlce: Misztal – Szrek, Jędrych, Żytko, Świerblewski – P. Krawczyk (46. Wrzesiński), Chyła, Paczkowski (60. Burkhardt), Tomasiewicz (73. Eusebio Bancessi), Bajdur – Zjawiński

GKS Katowice: Nowak – Czerwiński, Kamiński, Wisio, Garbacik – Foszmańczyk, Kalinkowski (84. Pielorz), Zejdler (75. Sapała), Prokić, D. Abramowicz – Goncerz (71. Lebedyński)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 × 21 =