fot. Katodesk, miejsce szkoleń , materiały realizatora

W Katowicach realizowany jest projekt dzięki któremu mieszkańcy województwa śląskiego mogą podnieść swoje kwalifikacje językowe i informatyczne. Są jeszcze miejsca na bezpłatne szkolenia. 

Szkolenia przeznaczone są dla osób pracujących, powyżej 25 roku życia, zamieszkałych w województwie śląskim, należących do grup defaworyzowanych: kobiety powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dziecka, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby niepełnosprawne i osoby o niskich kwalifikacjach (do wykształcenia policealnego włącznie) oraz osoby mieszkające na wsi.

Reklama

Szkolenia obejmują kurs z języka obcego (do wyboru angielski, niemiecki lub francuski) na poziomie A1 do B2, choć istnieje możliwość przeprowadzenia szkoleń na wyższym poziomie. Program obejmuje poznanie słownictwa i gramatyki, rozwinięcie umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia adekwatnie do poziomu zaawansowanego. Kurs językowy zakończony jest zewnętrznym egzaminem TELC (The European Language Certificates).  Średni wymiar czasu kursu- 120 godzin dla jednej grupy.

Zajęcia odbywają się w trybie 2-3 razy w tygodniu po 4 godziny, wcześnie rano lub po południu. Uczestnicy deklarują tryb podczas rekrutacji.

Kurs drugi, w zakresie kompetencji informatycznych, obejmuje ćwiczenia praktyczne i wykłady według wybranych modułów: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo, rozwiązywanie problemów. Kurs zakończony jest zewnętrznym egzaminem ECCC (Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych).

Miejscem szkoleń jest Katodesk – przestrzeń szkoleniowa i coworkingowa stworzona przez absolwentów wydziału Budownictwa z Politechniki Śląskiej, społeczność zrzeszająca freelancerów, grafików, programistów, organizująca spotkania networkingowe, miejsce darmowych szkoleń dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców, świadczące darmową pomoc i szkolenia w zakresie prawa gospodarczego, branży IT oraz marketingu.

Więcej informacji o szkoleniach 

Reklama

1 Komentarz

  1. Dziwne, raz dodzwoniłam się do pani z Katowic, wyraziłam chęć uczestnictwa. Zapisała sobie moje dane, poinformowała że dzień przed spotkaniem dostanę smsa z miejscem i godzina spotkania. SMSa nie dostałam, a do żadnej z pań nie dało się więcej dodzwonić. U pani z Katowic na początku komunikat, że nie można zostawić wiadomości, po paru dniach również brak kontaktu i poczta głosowa. Główny numer podany na siedzibę w Katowicach nie odpowiada. Nie wiem o co chodzi, jedyne co zostaje to chyba przejść się tam i zobaczyć czy takie biuro w ogóle tam jest…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 18 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.