Przytulam, bo lubię – serial, konkurs, bezpłatny seans w Kosmosie

Ewa Waszut

Przytulam, bo lubię – ogólnopolski projekt inspirowany nowym serialem animowanym dla dzieci będzie realizowany do połowy maja w kilkudziesięciu miejscowościach i miastach na terenie kraju. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.

Współorganizatorem projektu jest Kino KOSMOS z Katowic. Jakie są składowe projektu? 

Serial i jego podstawa

Niedawno odbyła się premiera najnowszego polskiego serialu animowanego „Przytul Mnie”, kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat. Jego bohaterami są Tata Miś i Mały Miś, którzy przeżywają wiele zabawnych przygód. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi. „Przytul mnie” to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący wyjątkową relację między Tatą Misiem a Małym Misiem. Można go oglądać w soboty o godz. 8:30 na w telewizji Puls 2 (od 15 kwietnia).

„Przytul mnie” jest serialem, który w zabawny sposób portretuje więź ojca ze swoim małym synkiem – mówi Grzegorz Wacławek, producent i pomysłodawca serialu. – Kluczem do zrozumienia tej relacji jest zaufanie i otwartość na potrzeby drugiej osoby. „Przytul mnie” to serial, z którego zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli wynieść bardzo wiele.

Serial został zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak. Wyprodukowało go polskie studio Animoon, a za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy ostatnio pokazywany w kinach „Sing”. – Myślę, że najważniejszym tematem jaki poruszamy w serialu jest to, że bez względu na wszystkie głupoty i przeciwności losu, które mogą się nam przydarzyć, miłość sprawia, że znów się uśmiechamy – mówi Bartosz Wierzbięta, scenarzysta serialu.

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 3-10 lat 

Konkurs plastyczny jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 10 lat, zarówno uczestników indywidualnych, jak i grup zorganizowanych, np. z przedszkoli. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kreatywnej i kolorowej pracy (do rozmiaru A3), obrazującej stwierdzenie: „Przytulam, bo lubię”. Technika plastyczna i forma realizacji zadania konkursowego są dowolne (mogą to być: kolaż, fotografia, obrazek, wycinanka, wyklejanka) – liczy się pomysłowość i jakość wykonania. Organizatorzy na zgłoszenia będą czekać do 10 maja 2017 roku. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez komisję konkursową. Autorzy prac, które zostaną uznane za najciekawsze, otrzymają nagrody, m.in. gadżety związane z serialem „Przytul Mnie”.

Finał konkursu, bezpłatny seans i atrakcje dla rodzin

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 11 maja na stronie internetowej, a już trzy dni później, 14 maja 2017 roku, w Kinie KOSMOS odbędzie się wielki finał projektu „Przytulam, bo lubię”. Wówczas odbędzie się specjalna projekcja wybranych odcinków serialu, a towarzyszyć jej będą atrakcje dla całych rodzin.

Tutaj znajdziecie Państwo Regulamin konkursu oraz informacje o sposobie i miejscu dostarczania prac konkursowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 3 =