Pracownicy Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej (ul. Francuska 12, Katowice) zapraszają na inaugurację projektu „Pola widzenia książki”, realizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Co przygotowano?

20 kwietnia 2017 r. (czwartek), o godzinie 17.00, w Galerii Intymnej Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Szewczyka w ramach cyklu „Pokaz Sztuki Mężczyzn”.

Reklama

Tuż po wernisażu – o godzinie 18.00 – w Sali Audytoryjnej wystąpi zespół Baśnie Zebrane, czyli: Beata Buszta, Michał Koziełło, Tomasz Jaworski i Tomasz Kara-Sajek oraz tekściarze – Mateusz Świstak i Adam „Beret” Mańczuk. Artyści czerpią z baśniowych historii i nastrojów, odwołując się do tradycji muzycznej kultur z wielu zakątków świata.

21 kwietnia o godzinie 17.00, prof. zw. dr hab. Ewa Chojecka poprowadzi wykład pt. „Architektura nie jest polityczną kalką. Nowe spojrzenie na Dziedzictwo Architektury Górnego Śląska 2. połowy XX wieku”, podczas którego zostaną poruszone kwestie dotyczące m.in: międzywojennego modernizmu, pojęcia „socmodernizm”, polifonii architektury Europy Środkowej oraz zasady „form follows function” sformułowanej przez Louisa Sullivana.

Projekt zakłada, wraz ze współpracującymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi, stworzenie wspólnej platformy edukacji kulturalnej kształtującej kompetencje młodych odbiorców instytucji kultury w oparciu o literaturę i przeprowadzenie około osiemdziesięciu warsztatów, spotkań, i pokazów.

Przy okazji inauguracji projektu „Pola widzenia książki” uczczona zostanie piąta rocznica powstania Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej*.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21

*Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej składa się z uzupełniających się przestrzeni: Czytelnia Sztuk, Galeria Intymna, Strefa Dziecka i Rodzica, promując tym samym nowoczesny model biblioteki otwartej, nawiązujący do skandynawskich koncepcji, zgodnie z którymi lektura książki staje się jednym z działań prowadzących do uwrażliwiania na sztukę i do wzmacniania szeroko pojętej refleksji humanistycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.