Policjant przy monitoringu / fot. Policja

W ciągu jednego dnia w Katowicach policjanci wystawili 358 mandatów. Karani byli głównie kierowcy ale też piesi. Wszystko w ramach piątkowej akcji NURD – odnośnie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Akcja, która odbyła się w piątek trwała od 6.00 do 22.00.  Policjanci przyglądali się jak względem pieszych zachowują się kierowcy, patrzyli też na zachowanie samych pieszych. W działaniach wykorzystywano również system miejskiego monitoringu. Schemat działania był prosty – policjanci obserwowali na monitorach zachowania pieszych i kierowców, gdy widzieli naruszenie przepisów informowali o tym swoich kolegów w terenie, ci szybko reagowali. W sumie w akcji wzięło udział 56 policjantów.

– W trakcie akcji stróże prawa odnotowali łącznie 274 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi, 6 przez rowerzystów oraz 150 wykroczenia popełnione przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 358 mandatów karnych, skierowali 9 wniosków do sądu oraz pouczyli 63 osoby – wylicza katowicka policja.

Najczęściej piesi przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz na czerwonym świetle. Kierowcy nieprawidłowo pokonywali przejścia dla pieszych i nie ustępowali pieszym pierwszeństwa na przejściach.

Reklama

1 Komentarz

  1. a co to miejsce niedozwolone? czyli jak baran ma kazdy chodzic jak po szlaczku do nastepnych pasów nawet jak ma pustą drogę? to nic innego jak opresja państwa na obywatelu. chyba wszystkich mają w tym kraju za baranów co nie potrafią przejść przez ulicę bezpiecznie . szkoda słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 3 =