foto: GKS Katowice

GKS zaledwie kilka dni temu zakończył swój pierwszy rok w PlusLidze, ale już przygotowuje się do nowego sezonu. Tym razem władze klubu przedłużyły kontrakt z Adrianem Stańczakiem, występującym na pozycji libero.

Adrian Stańczak w swojej karierze występował m.in. w Czarnych Radom czy AZS-ie Częstochowa. Przed mijającym sezonem 30-letni libero przyszedł do GieKSy i był ważnym ogniwem zespołu, który zajął 10. miejsce w PlusLidze. Obustronne zadowolenie sprawiło, że klub wraz z siatkarzem postanowili przedłużyć współpracę o kolejny rok. – Klub – i my jako zawodnicy – mamy spore ambicje. Choć byliśmy beniaminkiem PlusLigi, to ostatni sezon był dla nas bardzo udany. Ciężką pracą chcemy to podtrzymać. Dlatego cieszę się, że wciąż będę mógł być częścią GieKSy i budować siatkarską przyszłość Klubu – powiedział Adrian Stańczak tuż po podpisaniu nowej umowy.

Reklama

Adrian od początku bardzo pozytywnie podchodził do projektu, jaki realizujemy w Katowicach. Sprawdził się u nas, praktycznie cały sezon grał na wysokim poziomie. Stąd decyzja, aby przedłużyć z nim kontrakt na kolejny rok – podsumował Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Stańczak jest czwartym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z GieKSą. Wcześniej uczynili to atakujący Karol Butryn, środkowy Bartłomiej Krulicki oraz przyjmujący Rafał Sobański. Trenerem zespołu nadal będzie Piotr Gruszka, a za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał Andrzej Zahorski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 × 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.