/ fot. Policja

W trzech pobili i okradli nastolatka: Wszyscy trzej sprawcy napaści na 19-latka w Katowicach są już w rękach policji. Nastolatek został pobity i okradziony, gdy poszedł pić alkohol na jednej z klatek schodowych. Jednego ze sprawców, 18-latka policja zatrzymała tego samego dni. 23 i 25 byli poszukiwani.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Konopnickiej 25 grudnia około godziny 4.00. 19-latek skusił się na spożywanie alkoholu na klatce schodowej z dwójką nieznanych mężczyzn.

Reklama

– W pewnym momencie doszedł do nich trzeci mężczyzna i zaatakował 19-latka. Zaczął go bić pięściami po głowie, a następnie sprawcy zabrali mu telefon komórkowy, ubrania, portfel z dokumentami i kartę bankomatową – wyjaśnia Aneta Orman z katowickiej policji.

18-latka zatrzymano chwilę po zgłoszeniu sprawy na policję. Został tymczasowo aresztowany na miesiąc, dwójka jego kompanów była poszukiwana. Śledczym udało się ustalić ich personalia i napastnicy zostali zatrzymani.

– Kryminalni wkroczyli do akcji i zatrzymali 23 i 25-latka. Obaj są mieszkańcami Katowic. Wczoraj usłyszeli oni już zarzuty – dodaje rzecznik katowickiej policji.

Wszystkim trzem sprawcom grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 × 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.