fot. InfoKatowice.pl

Seria zatruć tlenkiem węgla. To nie jest dobry czas do mieszkania w Katowicach i  w ogóle na śląsku. Ciągle występują ogromne problemy ze smogiem. Przez truciznę w powietrzu do szkoły nie pójdą dzieci w Rybniku. To jednak nie jedyny problem. W poniedziałek i dzisiaj doszło również do serii podtruć tlenkiem węgla.

Dzisiaj na ulicy Piastów w Katowicach tuż przed godziną 5.00 tlenkiem węgla zatruły się 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym. Poszkodowani trafili do szpitala na obserwację.

Natomiast w poniedziałek w Knurowie odwołano zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2. Powodem był smog i obecność czadu – wedle wskazań mierników. – 430 osób odesłano do domu. – Przyczyną zdarzenia było zadziałanie automatu klapy oddymiającej – informują służby kryzysowe wojewody.

Również w poniedziałek tuż przed 21.00 w Częstochowie na ul. Warszawskiej doszło  podtrucia 4 osób, w tym jednego dziecka. Powodem był niesprawny junkers. Wszyscy trafili do szpitala. Natomiast w Chorzowie na ulicy Orkana, również w poniedziałek tuż przed 23.00, zasłabła kobieta. Omdlenie było wynikiem obecności tlenku węgla w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Czad pojawił się w wyniku niesprawnej wentylacji. – Lokatorom wydano zakaz używania pieców węglowych do czasu przeprowadzenia przeglądu kominiarskiego – informują urzędnicy wojewody.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 13 =