Borys Pronobis / fot. Erdem Yildiz

Załęska Hałda najbardziej niedoinwestowaną dzielnicą? Radny miejski Borys Pronobis twierdzi, że Załęska Hałda jest najbardziej niedoinwestowaną dzielnicą Katowic. Pisze w tej sprawie do prezydenta Marcina Krupy i chce rozwiązania „pilnych potrzeb mieszkańców dzielnicy Załęska Hałda”.

Pod koniec grudnia 2016 r. radny Pronobis wystosował do prezydenta miasta interpelację „dotyczącą pilnych potrzeb mieszkańców dzielnicy Załęska Hałda”. Zaproponował, by władze Katowic wykonały kanalizację na ul. Załęska Hałda oraz oświetlenie ul. Wrębowej (w rejonie posesji 1-17). Chce też, by miasto pomogło w usytuowaniu sklepu w dzielnicy albo miejsca pod sklep na preferencyjnych warunkach.

W swojej interpelacji zaznaczył m.in., że:

[…] Załęska Hałda to w dużej części dzielnica seniorów, którzy to nie posiadają aut i mają utrudniony dostęp do sklepów. W dzielnicy, po likwidacji piekarni „Piekielnik” nie ma żadnego sklepu (!!). Dzielnica Załęska Hałda jest bodajże najbardziej niedoinwestowanym rejonem w całym mieście Katowice, dlatego też, w imieniu mieszkańców i swoim zwracam się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o pozytywne załatwienie tych ważnych dla mieszkańców spraw […].

Władze Katowic mają niespełna miesiąc na odniesienie się do sprawy.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Pan Borys jest takim miejscowym mądralą w dzielnicy Załęska Hałda w której żyją prawie tylko seniorzy wymyślił już plac zabaw z którego prawie nikt nie korzysta, teraz wymusza na Prezydencie kolejnych inwestycji, które nie mają uzasadnienia. Proponuję aby sam otworzył sklep będzie jedynym handlarzem w dzielnicy, a to mu wróży sukces wtedy zacznie zajmować się poważnymi sprawami a nie pierdołami.

  2. Proszę nie pisać bzdur i dyrdymalow widac ze nie ma Pani malych dzieci bo starsi nie po co uderzac na plac zabaw zapraszam jak będzie +20 to sama sie pani zdziwi ile jest rodzicow z pociechami. Druga sprawa to projekt z budżetu obywatelskiego -wiec tylko chwalić społeczność ze cos osiagneli. Pozdrawiam Pania Edytkę i większej wiedzy na temat dzielnicy pieniaczy nie potrzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 × 23 =