Wiktoria Gruszka

16-letnia Wiktoria Gruszka cierpi. Jest szansa aby pomóc nastolatce potrzebne są tylko pieniądze. Niestety, nie małe – chodzi o 40 tys. euro, czyli około 180 tys. złotych na kosztowną operację w Berlinie. 16-letnia Wiktoria cierpi na zespół Moya Moya. Co to takiego?

Zespół Moya Moya to rzadka choroba, która występuje głównie u dzieci i stosunkowo młodych dorosłych już Azjatów. Cechuje się niedrożnością tętnic wewnątrzczaszkowych, powodując niedokrwienie centralnego układu mózgowego. W dalszej konsekwencji prowadzi do udaru mózgu i krwotoku mózgowego. To jednak tylko część objawów – występują m.in. silne bóle głowy, mimowolne ruchy, częściowy niedowład czy upośledzenie umysłowe. O pomoc dla 16-latki apelują mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji. Nastolatka jest córką jednego z policjantów. Kosztowna operacja to jedyna szansa aby jej pomóc.

Reklama

– Po wielu zabiegach, badaniach i konsultacjach lekarze orzekli, że konieczna jest operacja. Wiktoria musi na nią pojechać do Niemiec. Aby jednak operacja była możliwa, trzeba uzbierać aż 180 tys. zł. Dlatego 16-latka prosi o wsparcie – czytamy w komunikacie śląskich policjantów. Nastolatka jest córką policjanta z Pyskowic. Operacja w Berlinie może jej pomóc.

Wesprzeć Wiktorię można przekazując na leczenie dziewczyny 1 procent podatku – KRS 0000399191 z dopiskiem „Wiktoria Gruszka” lub wpłacić pieniądze na subkonto w Fundacji Różyczka, której Wiktoria jest podopieczną. Nr 49105012981000002424584775.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 × 19 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.