GieKSa pewnie pokonała najsłabszą drużynę Polskiej Hokej Ligi SMS PZHL U20 Sonowiec 4:0.

GKS objął prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania po bramce Jewhena Łymanskiego. Na kolejny gol kibice musieli czekać do początku drugiej tercji. Jego strzelcem został Daniel Bogdziul. W końcówce meczu kolejne trafienia dla Trójkolorowych dołożyli Porejs i Biały.

Ambitnie grający sosnowiczanie w ciągu całego meczu nie stworzyli praktycznie żadnej groźnej sytuacji i grający dzisiaj w katowickiej bramce Grajewski do końca spotkania zachował czyste konto.

Tauron KH GKS Katowice – SMS PZHL U20 Sonowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bramki: Łymanski, Bogdziul, Porejs, Biały

Tauron KH GKS Katowice: Grajewski (Kostur) – Rąpała, Olearczyk, Lorek, Majoch, Sikora – Porejs, Krawczyk, Troszyn, Nahunko, Biały – Barlock, Musioł, Strzyżowski, Sawicki, Bielec oraz Korzestański, Łymanski, Bogdziul

SMS PZHL U20 Sosnowiec: Lewartowski (Buczek) – Chorążyczewski, Krok, Bichta, Filip, Zygmunt – Zieliński, Bizacki, Krężołek, Sroka, Podlipni – Kamenew, Michałowski, Olszewski, Michał Rybak, Maciej Rybak oraz Wysocki, Pelaczyk