GKS Katowice - Orlik Opole / foto: InfoKatowice.pl

GKS pokonał wyżej notowanego Orlika Opole 4:2. O zwycięstwie katowiczan zadecydowała świetna trzecia tercja.

Zwycięstwo z Orlikiem było trzecim meczem z rzędu, w którym Trójkolorowi pokonali wyżej notowanego rywala. Bramki dla podopiecznych trenera Jacka Płachty strzelili w pierwszej tercji Marek Strzyżowski i Dawid Musioł, a w trzeciej odsłonie Radosław Sawicki i Daniel Bogdziul.

Po tym zwycięstwie GKS zajmuje ósmą pozycję w tabeli z 16. pkt na koncie.

GKS Katowice – Orlik Opole 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Bramki: Strzyżowski, Musioł, Sawicki, Bogdziul – Szczechura, Bychawski

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) – Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Korzestański – Musioł, Krawczyk, Troshin, Sikora, Śliwiński – Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek oraz Bogdziul, Bielec, Nahunko, Jaworski.

Orlik Opole: Murray (Nobis) – Sordon, Bychawski, Szydło, Cichy, Szczechura – Paryzek, Smith, Kostecki, Brown, Toulmin – Kostek, Sznotala, Guzik, Stopiński F., Ceslik oraz Stopiński M., Gawlik, Gorzycki.