Przy wypełnionym po brzegi stadionie GKS zremisował z Górnikiem 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił w pierwszej połowie Tomasz Foszmańczyk.

Derbowy pojedynek dużo lepiej rozpoczęli piłkarze Górnika, którzy już w 4. min. mogli objąć prowadzenie. Strzał Ladeckiego obronił jednak pewnie Mateusz Abramowicz. Cztery minuty później, ponownie po strzale Ladeckiego, katowicki bramkarz był już bez szans i goście wyszli na prowadzenie.

Po szybko strzelonej bramce to Górnik cały czas kontrolował przebieg spotkania i stwarzał ciekawe sytuacje w polu karnym GieKSy. Pomimo tego podopiecznym trenera Jerzego Brzęzka udało się wyrównać. W 29. min. świetnie w polu karnym zachował się Lebedyński, który wyłożył futbolówkę Foszmańczykowi, który precyzyjnym strzałem przy słupku zaskoczył zabrzańskiego bramkarza.

Przez większą część drugiej połowy przewaga należała do Górnika, który wypracował sobie kilka ciekawych sytuacji podbramkowych. Katowiczanie obudzili się dopiero w ostatnich minutach, kiedy blisko zwycięskiej bramki był najpierw Foszmańczyk, a następnie wprowadzony kilka minut wcześniej Prokić. Ostatecznie pojedynek skończył się remisem, z którego bardziej zadowoleni mogą być gospodarze.

GKS Katowice – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

Bramki: Foszmańczyk – Ledecky

GKS Katowice: M. Abramowicz – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Garbacik – Foszmańczyk, Zejdler, Kalinkowski (90. Duda), D. Abramowicz – Goncerz (83. Prokić), Lebedyński.

Górnik Zabrze: Kasprzik, Kopacz, Wolniewicz (44. Grendel), Kurzawa, Ledecky (83. Urynowicz), Cerimagic (73. Plizga), Angulo, Przybylski, Matuszek, Danch, Ambrosiewicz.