GKS długo przegrywał z Wisłą Puławy, ostatecznie jednak wygrał 2:1 po dwóch trafieniach Grzegorza Goncerza.

GieKSa od samego początku miała przewagę w polu, ale prowadzenie w meczu niespodziewanie objęli goście. W 11. min. Konrad Nowak ograł jak dzieci dwóch katowickich obrońców i świetnie podał do Dawida Pożaka, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Szybko stracony gol nie podciął skrzydeł gospodarzom, którzy cały czas ambitnie atakowali puławską bramkę. Najlepsze okazje do wyrównania w pierwszej połowie mieli w 25. min. Prokić, w 36. Goncerz i tuż przed przerwą Abramowicz, po wyśmienitym podaniu dobrze dziś grającego Czerwińskiego. Także goście mieli jedną okazję do podwyższenia wyniku, ale świetnie w sytuacji sam na sam ze Szczotką zachował się Nowak. Pierwsza połowa skończyła się więc prowadzeniem beniaminka z Puław 1:0.

W drugiej części gra obu zespołów wyglądała podobnie. GKS szarżował bramkę gości, którzy umiejętnie się bronili. Do czasu… W 60. min. z linii pola karnego huknął Grzegorz Goncerz i nie dał szans bramkarzowi Wisły. Trzy minuty później stadion oszalał. Po kolejnej akcji Trójkolorowych jeden z obrońców zagrał w polu karnym piłkę ręką, a jedenastkę pewnie wykonał Goncerz. Od tego momentu katowiczanie zaczęli grać wolniej, szanując piłkę, a goście, choć próbowali atakować, nie byli w stanie stworzyć żadnej groźnej akcji. Kiedy do końca meczu zostawały już tylko sekundy na strzał rozpaczy zdecydował się Sedlewski, na szczęście uderzona przez niego futbolówka uderzyła w poprzeczkę.

Ostatecznie GKS zasłużenie pokonał Wisłę Puławy 2:1. Pomimo dobrej gry, widać było w drużynie brak kontuzjowanego Tomaszcza Foszmańczyka, który w ostatnich kilku spotkaniach był zdecydowanym liderem zespołu.

GKS Katowice – Wisła Puławy 2:1 (0:1)

Bramki: 60. Goncerz, 62. Goncerz (kar.) – 11. Pożak

GKS: S. Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz – Mandrysz, Zejdler, Kalinkowski, Prokić (73. Garbacik) – Lebedyński (84. Pielorz), Goncerz (90+1 Wołkowicz).

Wisła: Penkovets, Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Lytvynyuk, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk (74. Darmochwał), Pożak (72. Sedlewski), Szczotka (65. Olszak), K.Nowak.