Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Nie chodzi tu tylko o sztuki walki. Fundacja Pozytywnych zmian zapewni katowiczankom wiedzę odnośnie budowania pewności siebie oraz pomoże poprawić asertywność mieszkanek. W pierwsze weekend kwietnia w mieście odbędą się warsztaty WenDo, niestety nie będą darmowe.

– Wiosna to znakomity czas na wzmocnienie siebie i odnalezienie swojej wewnętrznej mocy, tej którą wszystkie mamy, a której z różnych powodów nie wykorzystujemy w pełni – zachęcają organizatorki.

Reklama

Czym jest WenDo?  W polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet”. Jest  jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności opracowaną przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Od „zwykłej” samoobrony WenDo różni się między innymi tym, że bardzo duże znaczenie przywiązuje do wzmacniania umiejętności związanych z asertywną komunikacją.

Na warsztatach panie nauczą się jak reagować na przemoc, różne formy przekraczania granic. Wzmocnią poczucie pewności siebie, własnej wartości i sprawczości. WenDo jako metoda samoobrony psychicznej przekazuje wiedzę na temat skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Pomaga to rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Co ważne, aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić. Wszystkie panie, które chcą doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływui jednocześnie przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu są mile widziane.

W czasie zajęć zastosowane będą  ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, praca indywidualna. W zakresie samoobrony fizycznej katowiczanki poznają m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki.

Zajęcia poprowadzi Anna Chęć – absolwentka Akademii Treningu WenDo – Upełnomocnienie Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. Współzałożycielka i współszefowa Fundacji Pozytywnych Zmian. Kulturoznawca, pedagog, absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Organizatorka rockowych obozów dla nastolatek (Karioka GRC) i dorosłych kobiet (Pozytywne Zmiany Women’s Rock Camp) w Polsce. Członkini europejskiego zarządu międzynarodowego stowarzyszenia Girls Rock Camp Aliance. Drugą z trenerek będzie Agnieszka Biela – psycholog, trenerka umiejętności społecznych, trenerka WenDo. Założycielka Skrzydlatej Żyrafy w Sosnowcu i jedna z polskich liderek międzynarodowego ruchu na rzecz przeciwdziałania molestowaniu w przestrzeni publicznej Hollaback! Polska.

Warsztat trwa łącznie 12 godzin, koszt uczestnictwa to wcale nie miały wydatek – 120 zł od osoby.  Zajęcia podzielono na dwa dni.
Termin:
• 02.04, 2016 (sobota), godz. 9.00-17.00.
• 03.04.2016 (niedziela), godz.9.00- 17.00

Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych,  ul. Kopernika 14, Katowice.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.