Po emocjonującym i trzymającym do ostatniej chwili w napięciu meczu Naprzód Janów pokonał na Jantorze HC GKS Katowice 5:4.

Początek pierwszej tercji należał niespodziewanie do gości. Później jednak przewaga należała do Naprzodu, który szybko swoją dobrą grę zamienił na bramki strzelone kolejno przez Kulika i Jakubika. W końcówce tercji GieKSa zdobyła kontaktowego gola, ale po bramce, którą zdobył Frączek, janowianie znowu uzyskali dwubramkową przewagę.

Kiedy na początku drugiej tercji Holy strzelił bramkę na 4:1 wydawało się, że emocje w tym meczu już się skończyły. Nic bardziej mylnego. GKS nie odpuszczał i po trafieniach Komarcheva i Cicala było już tylko 4:3. Ostatecznie druga tercja skończyła się prowadzeniem gospodarzy 5:4.

W trzeciej tercji żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola, choć przez ostatnie kilkadziesiąt sekund trójkolorowi wycofali z gry bramkarza. Mecz, trzymający do ostatnich sekund w napięciu, zakończył się zwycięstwem Naprzodu 5:4.

Naprzód Janów – HC GKS Katowice 5:4 (3:1, 2:3, 0:0)

1:0 – Łukasz KULIK – Marek HOLY – Łukasz ELŻBIECIAK (11:29)
2:0 – Mariusz JAKUBIK – Wojciech STACHURA – Michał DZIAŁO (13:09)
2:1 – Yegor BEZUGLY – Michał KRET – Martin ZITNANSKY (18:18)
3:1 – Marcin FRĄCZEK – Patrik VRANA – Marek POHL (19:11)
4:1 – Marek HOLY – Łukasz KULIK (22:54)
4:2 – Oleg KOMARCHEV – Rastislav SLOTA – Yegor BEZUGLY (25:50)
4:3 – Tomasz CICALA – Maros GOGA (26:53)
5:3 – Marek POHL – Mariusz JAKUBIK – Łukasz SĘKOWSKI (28:39)
5:4 – Krystof KAFAN – Oleg KOMARCHEV – Yegor BEZUGLY (30:59)

Naprzód Janów: Michał ELŻBIECIAK – Adrian KURZ (4), Michał DZIAŁO, Wojciech STACHURA (2), Mariusz JAKUBIK, Łukasz SĘKOWSKI – Anton KLEMENTYEV (2), Patrik VRANA, Michał GRYC, Marcin FRĄCZEK, Marek POHL – Łukasz KULIK, Łukasz PODSIADŁO (2), Jakub PIPER (4), Marek HOLY, Łukasz ELŻBIECIAK – Marek KOSAKOWSKI, Igor SARNA, Łukasz SOŚNIERZ, Mateusz PODSIEDLIK, Jakub RADWAN

HC GKS Katowice: Krzysztof BURDA – Martin ZITNANSKY (2), Michał KROKOSZ (2), Tomasz CICALA, Lukas PIJAK (2), Maros GOGA (2) – Marek CYGANEK, Konrad LACHETA, Krystof KAFAN (10), Oleg KOMARCHEV, Yegor BEZUGLY – Rastislav SLOTA (2), Arthur GULBINOWICZ, Michał KRET, Mateusz SZYMAŃSKI, Krzysztof KULAWIK