GKS Katowice przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 1:2. Bramkę dla katowiczan zdobył Kamil Cholerzyński.

Lepsze wrażenie sprawiała z początku GieKSa. Już w 13. minucie powinna prowadzić po tym, jak dośrodkowanie Bartosza Sobotki zamykał w polu karnym Rafał Kujawa. Zrobił to jednak tak niedokładnie, że piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką. Po dwóch minutach miał jeszcze lepszą okazję, ale nie sięgnął futbolówki po idealnej obsłudze Sławomira Dudy.

Arka grała ostrożnie i widać, że za priorytet postawiła sobie nie stracić bramki. Zagrażała katowiczanom głównie po kontrach i strzałach zza pola karnego. Taka taktyka przyniosła efekt. W 29. minucie do piłki dopadł za polem karnym Alan Fialho i przymierzył po ziemi tuż przy prawym słupku. Antonin Bucek wyciągnął się jak struna, ale był bezradny i to Arkowcy cieszyli się z prowadzenia, którego nie oddali do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron pech nie przestał prześladować katowiczan. W 60. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości po zagraniu ręką Łukasza Pielorza w polu karnym, choć powtórki wykazały, że był wcześniej nieprzepisowo przytrzymywany za koszulkę. Gospodarze z prezentu skorzystali, podwyższyli prowadzenie 2:0 i czekali na kontry.

GieKSa jednak nie poddała się. Szybko odpowiedziała w 63. minucie po strzale w długi róg Kamila Cholerzyńskiego i wydawało się, że losy spotkania mogą odwrócić się. Po kontaktowym golu gra wyrównała się, jednak to goście musieli gonić wynik, a Arka groźnie kontrowała. Ostatecznie próby Trójkolorowych spełzły na niczym, a gdynianie nie wykorzystali znakomitej okazji po błędzie Rafała Pietrzaka, który nie trafił w piłkę i wypuścił Michała Szuberta 1 na 1 z Antoninem Buckiem. Górą jednak był dobrze dysponowany Bucek, który wygrał pojedynek sam na sam. Niestety dla katowiczan, było to marne pocieszenie, bo Trójkolorowi wrócą i tak do domu bez punktów.

W kolejnym meczu Trójkolorowi zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Pierwszy gwizdek 14 listopada o godzinie 14:45.

Arka Gdynia – GKS Katowice 2:1

Bramki: Fialho (29), da Silvaa (59) – Cholerzyński (63)

Arka: Miszczuk – Glauber (46. Kowalski), Fialho, Sobieraj, Warcholak, Nalepa, Ława, Wojowski (79. Jagiełło), Lech (46. Łukasiewcz), Marcus, Szubert

GKS: Bucek – Januszkiewicz (81. Ceglarz), Cholerzyński, Pielorz, Sobotka (75. Zapotoczny) – Czerwiński, Duda (75. Bodziony), Pitry, Pietrzak – Goncerz, Kujawa

Ż.kartki: Goncerz, Pielorz, Cholerzyński, Duda, Kujawa – Lukasiewicz, Szubert